Ivan Homola

  • 4 days
  • 7
  • 160€
  • 4/5

Trip description

Toto leto sme boli na výlete v Nórsku, bol to naozaj super výlet s mnoho spontánnymi akciami a naozaj sme si ho užili. Môžem povedať, že náš čas, ktorý sme tam strávili sme využili veľmi efektívne a nenudili sme sa ani chvíľu.

Sign up with Facebook We will never post anything on your Facebook wall.
Sign up with Facebook
By signing up, I agree to Tripo's Terms of Service, Privacy Policy, Guest Refund Policy, and Host Guarantee Terms.

Enter the email address associated with your account, and we'll email you a link to reset your password.

0

V Osle sme sa zdržali 3 dni, videli sme národnú operu, ktorá pripomína ľadovec. Poprechádzali sme sa popri pobrežiu, spravili sme si výlet loďkou na neďaleký ostrov, je to brané ako MHD, čiže a máte kúpený celodenný lístok, tak sa ho oplatí aj takto využiť. Ešte sme boli pozrieť jazerá na severe Osla. Sú tam volejbalové kurty a veľa ľudí tam športuje, hlavne behá.

0

Skoro celý deň sme cestovali vlakom z Osla do Bergenu. Táto cesta je pokladaná za jednu z najkrajších vlakových tratí na svete.

1

Najkrajší zážitok zo všetkých bol nepochybne náš výlet na Trolltungu, jedno z najznámejších turistických miest v Nórsku. V Bergene sme si požičali auto, pretože bez neho sa tam dostanete len veľmi ťažko. (chodte trajektom nie mostom) Výstup nám trval asi 3 hodiny a bol mierne náročný ale zvládne ho určite každý. Na vrch nás čakal neskutočný výhľad, ktorý stál za všetku tú námahu! Prespali sme na chatke, ktorá sa nachádza asi 500 metrov od Trolltungy, oficiálne je zatvorená ale dá sa tam prespať. Boli tam dokonca aj postele s matracmi a zmestili sme sa tam až 10. (dobrých ľudí sa všade veľa zmestí). Ráno na druhý deň nás čakal prekrásny výhľad a východ slnka. Najlepšie raňajky v živote :)

2

Cestou z Bergenu sme sa zastavili na ľadovci Folgefonna, bola to taká 2 hodinová prechádzka až k ľadovcu, ktorá určite stála za to.

3

Taktiež sme sa cestou na Trolltungu z Bergenu, zastavili pri vodopáde, bolo to hneď vedľa cesty, tak prečo nie.

4

Poslednú časť výletu sme strávili v Bergene. Je to krásne mesto. Navštívili sme centrum, tržnicu a videli sme aj typické nórske domčeky, ktoré sme doposiaľ poznali len z obrázkov.

5

Nad Bergenom sa týči 7 rozhľadní. Je to vždy taká menšia túra, Nóri si to chodia cez víkend vybehnúť (tak ste mohli spoznať domácich, pretože tí hore kopcom bežali) a my sme sa rozhodli ísť na Fløyen. Hore nás čakal nádherný výhľad na celé mesto. Pre lenivcov vedie na Fløyen aj zubačka ale samozrejme očakávajte "nórske ceny".

6
77
Trip love
Share:

About author

Ivan Homola

Brno

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Fusce aliquam vestibulum ipsum...

Similar trips