Ivan Homola

  • 2 days
  • 4
  • 85€
  • 4/5

Trip description

Tento výlet zachytáva náš pobyt v Slovinku. Vybrali sme sa navštíviť túto prekrásnu krajinu hlavne kvôli prírode a boli sme veľmi spokojný, že sme sa tak rozhodli.

Sign up with Facebook We will never post anything on your Facebook wall.
Sign up with Facebook
By signing up, I agree to Tripo's Terms of Service, Privacy Policy, Guest Refund Policy, and Host Guarantee Terms.

Enter the email address associated with your account, and we'll email you a link to reset your password.

0

Prekrásne turistické mestečko ležiace vedľa jazera. Pre nás bolo akousi základňou od ktorej sme sa vydávali na jednotlivé výlety.

0

Prvý deň sme sa vybrali na našu prvú túru do doliny Vintgar. Miestami pripomínajúca Slovenský raj. Túra vôbec nie je náročná, skôr to je taká prechádzka, ide sa po udržiavanej cestičke a určite by s tým nemali problém ani malé deti. Cez celú trasu preteká rieka, pozdĺž ktorej vedie cesta a vyzerá to veľmi zaujímavo. Na konci je aj vodopád.

1

Najdlhšia, najťažšia ale aj najkrajšia túra nás čakali na druhý deň. Táto túra sa nazýva dolina siedmych triglavských jazier, práve preto, že trasa vedie popri siedmych alpských plesách pod národným vrchom Triglav. Je dôležité vyraziť hneď ráno, pretože táto túra trvá približne 10 hodín (teda aspoň nám toľko trvala) a je dosť náročná. Hneď na úvod stúpate skoro až kolmo hore, čo nás celkom prekvapilo. Ďalej sa už však stúpanie ustálilo.

2

Cestou naspäť sme sa zastavili ešte v jednej zo slovinských jaskýň. Odporučili nám ju domáci, ktorí povedali, že podľa nich je tá najkrajšia (pôvodne sme plánovali ísť do inej). A určite môžem povedať, že sa nemýlili. Cez jaskyňu preteká rieka, ktorá tvorí už po stáročia prekrásne útvary. Určite sme urobili dobre, že sa tam zastavili, bolo to pestré zakončenie nášho pobytu v Slovinsku.

3
77
Trip love
Share:

About author

Ivan Homola

Brno

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Fusce aliquam vestibulum ipsum...

Similar trips